Spiralrörelser Instrument & böcker Logga in Su Jok-terapeuter Adress och telefonnummer In english Länkar om Su Jok

Återförsäljare

Återförsäljarna står i postnummerordning.

Massagen, Alexander Bagdi, 073-533 44 93
Drottninggatan 88, 111 36 STOCKHOLM
alexander@massagen.se
www.massagen.se

Sarvanga, Ulrika Landin, 073-551 51 57
Hantverkargatan 72, 112 31 STOCKHOLM
info@sarvanga.se
www.sarvanga.se

Fridens Hälso Zenter, Agneta Wennerbo, 08-653 65 36
Fridhemsgatan 14, 112 40 STOCKHOLM
info@fhz.se

Kerim Chatty, 0707-71 51 23
Verkstadsgatan 3, 117 36 STOCKHOLM
kerimchatty3@hotmail.com

Hälsosamt Liv, Karin Fredriksson, 08-6446125, 073-7749787
Maria Skolgata 46, 118 53 STOCKHOLM
karin@halsosamtliv.se
www.halsosamtliv.se

J&P Care KB CareClinic IM, Xandra Tünde Gyllenlid, 08-650 66 20
Gullmarsvägen 77, nb, 120 39 ÅRSTA
vard@jp-care.com

Logos Friskvård, Marianne Johansson, 08-708 70 77, 0707-73 43 03
Svärdlångsvägen 44, 120 60 ÅRSTA
logos_friskvard@hotmail.com
www.logos-friskvard.se

Bagarmossens Friskvård, Julia Engborg, 0730-94 93 00
Bergsrådsvägen 67, 128 42 BAGARMOSSEN
julia_engborg@yahoo.se
www.bagarmossensfriskvard.se

Bagarmossens Friskvård, Bo Engborg, 08-559 24 170, 0708-18 24 57
Bergsrådsvägen 67, 128 42 BAGARMOSSEN
bo@sujok.nu
www.bagarmossensfriskvard.se

NaturMedicinska Föreningen, Gunnel Cernerud, 08-711 01 55, 0739-79 47 75
Ängsnäsvägen 4, 141 46 HUDDINGE
gunnelcernerud@hotmail.com

Ludmila Folmer, 08-87 33 49
Vällingbyvägen 212, 162 61 VÄLLINGBY

Saturnus Friskvård, Catarina Liljefelt, 0704-42 49 53
Dalgatan 6, 195 47 MÄRSTA
catarina@saturnusfriskvard.se
www.saturnusfriskvard.se

Synonym AB, Ann Öberg, 0708-31 12 52
Kamrergatan 19, 211 56 MALMÖ
ann.oberg@telia.com

KroppsResonans, Kenth Johansson, 040-49 33 58, 073-686 23 79
Dammtorpsvägen 99, 212 30 MALMÖ
ke.johansson@telia.com

Intuitiv Massage, Birgit Schelin, 046-14 61 04 (säkrast 8.00 - 8.45, 0707-39 07 53
Skarpskyttevägen 7, 226 42 LUND

Synonym AB, Ann Öberg, 0708-31 12 52
Solviksvägen 22, 231 32 TRELLEBORG
ann.oberg@telia.com

ÖreSund Livskvalitet, Marie Christensson, 0733-703000
Ö. Förstadsgatan 265, 231 32 TRELLEBORG
marie@oresundlivskvalitet.se
www.oresundlivskvalitet.se

Cuppingmassage, Irena Litwicka, 0707- 57 59 83
Bruksparken 4, 235 92 TRELLEBORG
irena.litwicka@telia.com

Robert Lindell, 0736-70 94 95
Brännemysten 3, 436 55 HOVÅS (Göteborg)
robert.lindell@gmail.com

Plushälsa, Liza Gustavsson, 036-417 56, 0707-22 68 17
Lundsgatan 42, 566 33 HABO
lzgson@gmail.com

Heike Johansson,
Lundbygatan 8 B, 595 32 MJÖLBY

LG-Hälsan, Lisa Grademyr, 073-030 12 69
Hospitalsgatan 8, 602 22 NORRKÖPING
www.lg-halsan.se

Naturkliniken, Rolf Lindholm, 0498-27 29 28
Bro annex 700, 621 73 VISBY
rolf@naturkliniken.com

Malmköpings Friskvård - Ninnis, Ninni Hellström, 0157-201 55
Källargatan 14, 640 32 MALMKÖPING
ninni.hellstrom@gmail.com
www.ninnis.tk

Glädje och Kraft, Christina Eriksson, 0158-105 57
Platåvägen 2 H, 646 35 GNESTA
gladjeochkraft@yahoo.se
www.gladjeochkraft.se

Anitas Zonterapi, Anita Månsson, 054-15 17 54
Drottninggatan 1, 652 24 KARLSTAD
anita@anitamanson.se

Nellys Alternativterapi, Nelly Haddad, 0552-123 77
Torptjärnsvägen 21 B, 669 30 DEJE

Massagen, Alexander Bagdi, 073-533 44 93
Västra Långgatan 1, 693 33 DEGERFORS
alexander@massagen.se
www.massagen.se

Karins Massage & Zonterapi, Karin Herou, 0591-514 96
Barrvägen 14, 712 31 HÄLLEFORS
karin.herou@telia.com

Carola Gehrkes Klinik, Carola Gehrke, 0707-81 33 53
Österängsgatan 12 A, 753 28 UPPSALA
carola_gehrke@hotmail.com

Ilona Nyland, 023-596 27, 0706-87 05 99
Jonsbacken 7, 790 22 SÅGMYRA
nyland@wgst.se
hem.passagen.se/altmedicin

Glahman, Gun Åhman, 0290-315 11, 0706-80 13 89
Brobyvägen 75, 812 90 STORVIK
glahman@telia.com

Kläm & Knåda, Kerstin Bäckman, 070-291 29 46
Biblioteksgatan 27b, 831 41 ÖSTERSUND
kerra_b@hotmail.com

Kropp och Sinne AB, Anette Lundgren, 0705-12 48 79
Hemvägen 51, 1tr, 831 61 ÖSTERSUND
anette@kropposinne.se
www.kropposinne.se

Kropp och Sinne, Jimmy Davidsson, 0703-44 20 76
Hemvägen 51, 1tr, 831 61 ÖSTERSUND
jimmy@kropposinne.se
www.kropposinne.se

Kristall Änglarosens Massage, Christina Strömberg, 0611-723 60
Rönngatan 30, 871 52 HÄRNÖSAND
etw896v@tninet.se

Inexsana, Susanne Pettersson, 0930-39360, 101 77
Nygatan 5, 914 33 NORDMALING
susanne@inexsana.se
www.inexsana.se

Kroppsrike, Ann Louise Eriksson, 0913-103 50, 0702-77 06 19
Broänge 125, 930 10 LÖVÅNGER
annlouise@kroppsrike.se
www.kroppsrike.se

Energikällan, Anita Granström, 0920-25 21 59, 105 83 (arb)
Kartvägen 36, 954 41 SÖDRA SUNDERBY
energikallan@frisk.nu

MarMids Massage, Marita Json Midbjer, 0706-54 52 48
Birkarlagatan 12 Guldet, 982 36 GÄLLIVARE

Slattum Fysioterapi & Akupunktur, Hamid Monavari, +47 67 07 08 09, +47 934 99 600
Slattum Terr 2, N-1480 SLATTUM
hamid.monavari@getmail.no

British Su Jok Academy, Jackie Storm, +44-0786 8890 388
Widcombe Holistic Therapy Rooms, 11 Rossiter Road, UK-BA2 4JP BATH
info@jacquelinestorm.co.uk
www.suJok.co.uk